Jak se melanom vyvíjí?

0
Rate this post

Vrozené pigmentové névy se nejčastěji objevují  postup na kmeni, mohou být chlupaté a hrudkovité. Četnost vývoje melanomů v nich je vysoká a činí 10–20% případů. Profylaktické odstranění tohoto typu mateřských znamének by mělo postup být provedeno před pubertou. Malé mateřské znaménka lze chirurgicky odstranit a odstranění velkých mateřských znamének často vyžaduje složité chirurgické zákroky,  postup včetně kožních štěpů.

Onkologicky podezřelé pigmentované névy se obvykle objevují jako tzv syndrom dysplastických krtků (často v rodině). Obvykle je postup  jejich počet velký, jsou větší než u jiných mateřských znamének, mají nepravidelné tvary, nerovnoměrné barvy a jejich povrch je často nerovný. Vyskytují se na kůži celého těla, nejnebezpečnější jsou ty, které se nacházejí na exponované pokožce a pokožce hlavy.

Pacienti s dysplastickými krtky by se měli vyhýbat slunci a musí podstoupit onkologické lékařské kontroly. Podezřelé krtky by měly  postup být chirurgicky odstraněny.Melanomy se nejčastěji vyvíjejí z následujících typů pigmentovaných névů: ploché névy, maligní čočkové skvrny, zřídka z modrých névů; také méně často v nezměněné kůži.Modrý névus produkují melanocyty umístěné v  postup hlubších vrstvách kůže, a proto mají modravou, někdy černou barvu.

Jsou hladké, bez srsti a naštěstí velmi zřídka výchozím bodem  postup melanomů.Intaktní kůže může být výchozím bodem pro melanom v důsledku přirozené přítomnosti difúzních melanocytů, které produkují  postup melaninová zrna a dodávají pokožce barvu.V současné době se podle původu používá následující klasifikace melanomů:Odvozeno od  postup čočkových skvrn. Jedná se o relativně mírnou odrůdu, která se  postup vyskytuje u starších lidí, nachází se na končetinách.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno