Černé tečky, pupínky a jiné skvrny: co můžete udělat pro jejich léčbu a čemu byste se měli vyhnout

0
Rate this post

Nesmíme si však myslet, že hledání dokonalé pleti je typickým fenoménem naší doby. Po staletí se tradovaly recepty a triky na zdravou pokožku, která vás nutí k pohlazení, i když v některých případech byla lidová moudrost později vědou popřena.

V tomto článku se společně podíváme, jaké zbraně nasadit, aby měl skin s WOW efektem, ale také čeho by bylo lepší se vyvarovat, abychom naše úsilí neohrozili.
Takže žádné zpoždění: cíl „dokonalá pleť“, jsme na cestě!

Prevence je lepší než léčba

V tomto případě je přísloví opravdu na místě; nechceme-li plakat nad drobnými jizvičkami, zarudnutím a různými skvrnami, nejlépe uděláme, když vzniku ošklivých pupínků zabráníme.
V našem článku týkajícím se černých teček jsme zjistili, že pupínek není nic jiného než černá tečka infikovaná určitým typem bakterie; je samozřejmé, že nejpraktičtější věcí, kterou můžete udělat, je urychleně odstranit černé tečky, abyste se vyhnuli infekci.
Nezapomínejme, že naše kůže je ve skutečnosti orgánem, navíc životně důležitým pro naše zdraví. Mělo by se s ním proto zacházet opatrně, používat vhodné přípravky, které nejsou agresivní a denně jej podrobovat dostatečnému čištění. Budeme-li o svou pleť pečovat, odměnou nám bude vždy dokonalá pleť.

Zdraví pokožky je neodmyslitelně spjato s péčí, kterou jí věnujeme, i když někdy veškerá naše pozornost nestačí k tomu, abychom zaručili očekávané výsledky. V těchto případech může být užitečné vyslechnout si názor dermatologa, který ví, jak nás nasměrovat na metody čištění a prevence, které nejlépe vyhovují našemu typu pleti. Možná potřebujeme provést nějaké změny v každodenní rutině nebo použít produkt, který je pro náš problém vhodnější; v každém případě jsou nám dermatologové plně k dispozici, aby nám umožnili uskutečnit sen o zdravé a krásné pleti.

Desatero zdraví pokožky

Dr. Allison Britt Kimmins, vystudovaná v oboru biologie, medicína, epidemiologie a dermatologie, která nyní působí v Pensylvánii, vyvinula příručku léků, které během svých 26 let zkušeností považovala za účinné v boji proti kožním skvrnám.

Právě on, účinná látka známého léku. Vlastnosti této kyseliny, původně extrahované z vrby (Salix alba), jsou mimořádné: léta se používala k léčení těla, dnes se zjistilo, že je také velmi užitečná pro krásu vlasů a pokožky. V přírodě se nachází v poměrně velkém množství potravin od ovoce (pomeranče, hroznové víno, meruňky, jahody, broskve, ananas) až po zeleninu (zejména špenát a čekanku, ale také v některých květinách, jako jsou tulipány a fialky. estetické využití můžete používat krémy a peelingy, které aplikují vlastnosti této kyseliny k exfoliaci pokožky, jejímu rozjasnění a odstranění hrozných černých teček Více informací o použití kyseliny salicylové pro krásu pleti je k dispozici zde.