Respekt k pokožce a kosmetice, kterou používáme

0
Rate this post

V článku „31 Things The Beauty Industry Doesn’t Want You Know“, který se objevil ve známém internetovém magazínu thehealthy.com, co jsou považováni za kostlivce v kabinetu světa kosmetiky.

Článek vypráví – někdy i sporným způsobem – nepohodlné pravdy, se kterými se setkáváme při nákupu kosmetiky; mezi nimi je zřejmý vliv balení na cenu produktu, ale i méně známé věci, jako je skutečnost, že podle laboratorních testů je jediným skutečně účinným prvkem při redukci vrásek retinol navzdory stovkám produktů prodávaných jako „anti- vráska”.

Tento předpoklad vám má připomenout, že když si koupíte produkt, měli byste si být jisti jeho skutečnou účinností a nenechat se unést nadšením z té krásné reklamy, kterou jste viděli v novinách.

Kůže je ve všech směrech orgánem, nejen skořápkou

Odděluje vnitřek od vnějšku a reaguje na stovky podnětů, které mohou změnit zdravotní stav. Výběr produktů, které respektují jeho povahu, je nezbytný pro zajištění zdravého a prosperujícího života.

Jak jsme řekli, kůže reaguje na stovky podnětů od tělesné teploty po znečištění, od oděrek po kosmetiku. Kosmetika a její složky zvláště představují většinu vnějších podnětů, které pleť každodenně podstupuje.

Bohužel ne všechny jsou účinné, jak slibují, jiné jsou inertní, některé škodlivé, ale většina z nich skrývá úskalí, o kterých ještě nevíme a které se používají, protože za současného stavu experimentů nemají žádné známé vedlejší účinky a nestimulují alergie.

Dlouhodobé experimentování zatím neexistuje

Dr. Pucci Romano, prezident společnosti Skineco (Mezinárodní asociace ekologické dermatologie), připomíná důležitost čtení INCI produktů, které aplikujeme na naši pokožku, a zdůrazňuje, že vždy je třeba upřednostňovat kosmetiku kompatibilní s eko-dermo. V opačném případě navrhuje uplatnit zásadu předběžné opatrnosti: když ji neznám, vyhýbám se jí. V praxi, když stojíte před ingrediencemi, o kterých nic nevíte, bylo by dobré posunout se dál a dát přednost těm, které se mohou pochlubit delším experimentováním s časem.

Viděli jsme, že výběr vhodné kosmetiky není vždy jednoduchý. Typ pleti, typ života, který vedeme, a naše zvyky výrazně ovlivňují výběr správného produktu; navíc ne všechna kosmetika, kterou nám trh dává k dispozici, je vhodná pro aplikaci na pokožku.
Existuje však kosmetika, která nám může pomoci ke zdravější a krásnější pleti a kterou bychom neměli mít u sebe. Pojďme se společně podívat, jaké to jsou.