Imunoterapie – u jakých typů rakoviny je použitelná?

0
Rate this post

Imunologická léčba melanomu je forma terapie, která se dynamicky rozvíjí a dává mnoha pacientům velkou šanci na dlouhodobé přežití. Je rozdělena na konkrétní a nespecifické. Tři léky používané při imunoterapii melanomem jsou v Polsku již hrazeny.

Chirurgická léčba je léčba volby při léčbě primárního, časného melanomu. Zpočátku se excize léze provádí pro histopatologické vyšetření. Pokud je diagnostikován melanom, je nutné řezat jizvu s okrajem zdravé tkáně, často v kombinaci s biopsií sentinelové uzliny (nejbližší uzel, do které odtéká lymfa z oblasti léze). Pokud diagnóza ukazuje nefunkční neoplastický proces, je nutné provést obecnou léčbu pomocí imunoterapie nebo cílené terapie.

V současné době se systémová terapie používá také k adjuvantní léčbě po resekci melanomu s vysokým rizikem relapsu. Imunoterapie je moderní forma terapie založená na stimulaci imunitního systému pacienta k ničení rakovinných buněk.

Rakovinová imunoterapie
Imunní terapie je moderní strategie léčby rakoviny, která zahrnuje aktivaci imunitního systému, tj. Stimulaci fyziologických procesů v těle, která nakonec ničí rakovinné buňky. Imunoterapie je relativně nová léčebná metoda, která se vyvíjí velmi rychle. Lze také říci, že imunoterapie proti rakovině je velkým úspěchem moderní onkologie. Tato metoda umožňuje odstranit i pokročilé neoplastické procesy bez ohledu na citlivost rakoviny na chemoterapii.

Zavedení imunoterapie v léčbě melanomů dalo mnoha pacientům s pokročilým melanomem šanci na dlouhodobé přežití. Výsledky observačních studií ukazují, že v některých případech je díky použití imunoonkologie možné dosáhnout dlouhodobého přežití iu pacientů s pokročilým, diseminovaným melanomem. Tyto výsledky byly před 10 lety nedosažitelné. Navzdory skutečnosti, že někteří pacienti nereagují na léčbu, pro většinu z nich je to velmi důležitá šance na prodloužení života navzdory rozvoji onemocnění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno