Můžete cvičit, když jste nemocní?

0
Rate this post

Obecně se cvičení v akutní fázi onemocnění nedoporučuje. Abych však co nejlépe odpověděl na tuto otázku, budu se řídit názorem jedné z největších autorit v oblasti vlivu cvičení na odolnost organismu, tedy Dr. David Nieman (Appalachian State University, Severní Karolína, USA). Pro lidi s nachlazením nebo bolestmi v krku není podle jeho názoru na škodu provádět cvičení s nízkou intenzitou. Navíc, pokud se tyto příznaky po několika minutách cvičení zmírní, můžeme cvičit na mírné úrovni.

Cvičení se však nedoporučuje, pokud je onemocnění doprovázeno: horečkou, bolestí svalů nebo kloubů, zvracením nebo průjmem a kašlem, který ztěžuje dýchání. V případě akutních infekcí a zánětů se také nevěnujte pravidelné aktivitě. Dva týdny po vymizení příznaků byste měli začít znovu cvičit a postupně zvyšovat jejich intenzitu.

Vliv fyzické aktivity na mysl

Vliv fyzické aktivity na myslKromě čistě fyzických výhod cvičení mají také významný vliv na zlepšení funkce vašeho mozku a celkové duševní zdraví. Vědci stále nacházejí důkazy, že fyzická aktivita rozvíjí nejen svaly, ale i mozek.

Už jedna návštěva posilovny týdně zlepší funkci vašeho mozku! Bylo prokázáno, že fyzické cvičení zvyšuje počet nervových buněk a zlepšuje jejich fungování. Nejlépe funguje mírná aktivita, prováděná jednou homepage až třikrát týdně. Věděli jste, že? Pokud ne, myslím, že je to další argument, jak si najít čas na fyzickou aktivitu ve svém denním rozvrhu.

Jak pravidelná fyzická aktivita ovlivňuje naši mysl?

  • Fyzické cvičení zlepšuje paměť, koncentraci a urychluje proces učení;
  • Snižuje míru úzkosti a úzkosti a pomáhá odstraňovat stres. Cvičení snižuje svalové napětí
  • a pomáhá relaxovat. Během cvičení naše tělo snadněji zpracovává kortizol – stresový
  • hormon, který se ve velkém množství produkuje v období úzkosti nebo úzkosti. V
  • důsledku toho se úroveň stresu snižuje;
  • Snížení únavy a únavy při práci;
  • Pomáhá udržet mysl co nejdéle „mladou“ a chrání před neurodegenerativními
  • onemocněními. Cvičení umožňuje naší mysli pracovat efektivně, jak stárneme;
  • Chrání před depresí nebo pomáhá s ní bojovat;
  • Posiluje libido (sexuální apetit);
  • Zvyšuje své vlastní hodnocení. Snaha pečovat o tělo nás nutí vidět sami sebe pozitivněji;

Fitness s tanečními pohyby a tancem stimuluje kreativitu. Činnosti, které vyžadují koordinaci, jako jsou míčové sporty, frisbee a další doplňky, mohou zlepšit vaši vizuálně-prostorovou orientaci. Hodí se například při používání mapy, vyhýbání se zácpám nebo balení kufru. Silový trénink zdokonaluje takové vlastnosti, jako je komplexní myšlení, argumentace a multitasking. Na druhou stranu činnosti, které vyžadují plné uvědomování si polohy těla (např. lezení, umělecká gymnastika), zlepšují pracovní paměť, tedy mají pozitivní vliv na zpracování a vstřebávání nových informací.