Jak se vyvíjí kožní melanom – rizikové faktory

0
Rate this post

Kožní melanom je jedním z stan proti melanomu 2016 maligních novotvarů umístěných nejčastěji na povrchu kůže, na sliznicích, nehtech a někdy dokonce v oční bulvě. Melanocyty, které jsou přirozenými  stan proti melanomu 2016 epidermálními buňkami, se mohou pod vlivem environmentálních nebo chemických faktorů přeměnit na rakovinné buňky. Genetické faktory mohou také zvýšit riziko stan proti melanomu 2016 vzniku melanomu.

Jak rychle se melanom vyvíjí?
Abychom mohli odpovědět na otázku, jak  stan proti melanomu 2017 vzniká melanom, je třeba se blíže podívat na buňky, které za fyziologických podmínek dodávají lidské pokožce barvu díky přítomnosti pigmentu. Samozřejmě mluvíme o  stan proti melanomu 2017 melanocytech, které se nacházejí v epidermis, choroidu oka, stan proti melanomu 2017  duhovce, mozkových blanách a vnitřním uchu.

Vědci z University of Iowa ve vědeckém stan proti  melanomu 2018  časopise PLOS ONE publikovali studie, které naznačují, že melanom je jedním z nejrychleji rostoucích typů rakoviny kůže. Vývoj melanomu je mnohem rychlejší  stan proti melanomu 2019 než u jiných  stan proti melanomu 2018 rakovinných buněk – vytvoření jedné cytoplazmatické křižovatky (můstků) s jinou buňkou trvá jedna  stan proti melanomu 2019 melanomová buňka v průměru čtyři hodiny.  stan proti melanomu 2018 Melanom proto roste velmi rychle, zvláště pokud je již pokročilý.

  • Pod vlivem konkrétního faktoru dochází v  stan proti melanomu 2019 melanocytech k metabolickým a genetickým transformacím, které narušují jejich buněčný cyklus.
  • Mnoho zdravých buněk je narušeno: apoptóza (programovaná buněčná smrt), schopnost dělení a růst.
  • V důsledku toho jsou narušeny procesy  vyšetření melanomu zdarma genetických změn (modifikace histonů, transkripce genů, mutace). Bylo prokázáno, že rychlost vývoje melanomu je ovlivněna poruchami v dráze MAPK-ERK s celou proteinovou kaskádou.
  • To má důsledky pro rychlý růst buněk  vyšetření melanomu zdarma melanomu a odolnost vůči apoptóze.

Více než 50% všech melanomů jsou  vyšetření melanomu zdarma léze vznikající de novo (tj. Jako nové léze) a přibližně 40% se tvoří na základě již existující pigmentované léze. Atypické melanomové buňky rychle rostou jako plochá léze na povrchu kůže. Neoplastické melanocyty se mohou objevit jednotlivě nebo ve shlucích. V následujících fázích vývoje melanomu mohou jeho buňky  vyšetření znamének zdarma 2018 migrovat hluboko do papilární kůže, ale ještě nemají tendenci metastázovat. K vertikální infiltraci kůže v jejích hlubších vrstvách dochází v následujících fázích vývoje melanomu. Tvorba metastáz (např. Do lymfatických uzlin) je obvykle proces,  vyšetření znamének zdarma 2018 který trvá několik měsíců nebo mnoho let. Bohužel se také stává, že i několik let po chirurgickém odstranění nádoru migrují buňky melanomu do oblasti lymfatických uzlin. I u malých nádorů se mohou vyvinout vzdálené jaterní nebo kostní metastázy.

Metastázy melanomu se vyvíjejí ve třech fázích – krví nebo lymfatickými cévami. První fází jsou někdy satelitní metastázy a tranzit (mezi  vyšetření znamének zdarma 2018 nádorem a blízkou lymfatickou uzlinou). Pak existují uzlové a vzdálené metastázy. Vývoj metastáz však ne vždy probíhá v tomto pořadí. U více než poloviny pacientů jsou první metastázy uzlové metastázy. Orgány nejvíce ohrožené metastázami jsou plíce, játra, mozek a kosti. Bylo zjištěno, že umístění metastáz má velký význam pro stanovení pětileté doby přežití pacienta. Pacienti s metastázami do lymfatických uzlin mají lepší prognózu než pacienti s viscerálními metastázami.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno