Jak rychle se melanom vyvíjí?

0
Rate this post

Výzkum ukazuje, že melanom je jedním z nejrychleji rostoucích typů rakoviny kůže. Jeho buňky vytvoří spojení mezi sebou během asi čtyř hodin. Rychlost, s jakou se buňky melanomu vyvíjejí, však není jediným problémem. V určitém stadiu vývoje nádoru mohou migrovat hluboko do papilární kůže. I později se mohou objevit metastázy, jejichž vývoj trvá několik měsíců nebo dokonce let. Z tohoto důvodu mohou buňky melanomu migrovat i několik let po odstranění nádoru.

Jak vypadá melanom?
Nejběžnějším důvodem pro pozdní detekci rakoviny je nedostatečné povědomí veřejnosti. Vědět, jak rozpoznat melanom, je velmi důležité, aby bylo možné včas reagovat.Ačkoli rakovina nejčastěji roste na kůži, její buňky se mohou objevit také na sliznici oční bulvy, nosu nebo úst. Kromě toho je tu trávicí trakt a mozkové pleny. Stručně řečeno – všude tam, kde jsou melanocyty.

Jak vypadá melanom v počáteční fázi?
Je to kožní léze nerovnoměrné barvy (na jednom místě může být tmavší a na jiném světlejší) a asymetrického tvaru. Jeho povrch je nepravidelný (mohou se objevit některé konvexity). A co je nejdůležitější, melanom roste velmi rychle.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno